Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Jazykové kurzy

Malta sa stáva čoraz populárnejšou vďaka jazykovým kurzom angličtiny a v jej vyučovaní dosahuje obrovský pokrok. Môže sa popýšiť množstvom jazykových škôl na vysokej úrovni. Jednou z nich je aj naša jazyková akadémia). Bola založená v roku 1988 a nachádza sa v centre turistického diania v meste Sliemy, v blízkosti obchodov, kaviarní, butikov a hlavnej trasy mestskej dopravy. Ponúka tým, ktorí sa na dovolenke chcú vzdelávať, kompletný servis. Okrem jazykových kurzov poskytuje ubytovanie, bohatý program na voľný čas, transfer pri prílete a odlete a mnohé iné. Náš partnerje škola s licenciou udelenou Ministerstvom pre vzdelávanie na Malte. Pedagogický zbor akadémie tvoria učitelia, ktorí sú držiteľmi medzinárodného pedagogického certifikátu TEFL. Vyučujúci sú tak vysoko kvalifikovaní odborníci s univerzitným vzdelaním, ktorí disponujú mnohoročnými skúsenosťami a angličtina je pre nich materským jazykom, prípadne pochádzajú z dvojjazyčného prostredia. Základnou vyučovacou metódou je Technika priamej komunikácie. Študenti sú nútení počas celého pobytu komunikovať len anglicky. Učitelia ich podporujú v konverzácii, pomáhajú im nachádzať riešenia v problémových situáciách a zároveň študentom napomáhajú získavať nové formy vyjadrovania. Kurzy sú k dispozícii po celý rok, pre dospelých, tínedžerov, dokonca i pre deti, a sú zložené zo siedmych úrovní obtiažnosti. Vyučovanie prebieha v klimatizovaných miestnostiach a v malých skupinách, čím sa zvyšujú predpoklady pre zlepšenie jazykových schopností. Najdôležitejšou prioritou akadémie je prispôsobiť sa požiadavkám klientov a byť flexibilný. Snažia sa čo najlepšie skombinovať kurzy, ktoré si každý študent vyberie.

Všeobecné informácie

Všetky kurzy: Vyučovanie obvykle prebieha od pondelka do piatku, avšak študijné termíny môžu byť prispôsobené individuálnym potrebám študentov. Všetci študenti, ktorí absolvovali minimálne 80 % výuky, dostanú po jej ukončení certifikát o štúdiu.

Špeciálne programy pre skupiny: Špeciálna cena a program môže byť dohodnutý pre rovnorodú skupinu s počtom nad 10 študentov.

Dĺžka trvania kurzu: Pre študentov, ktorí majú záujem o študijné pobyty dlhšie ako tri týždne, sú poskytnuté výrazné cenové zľavy.

Špecializované kurzy: V ponuke sú kurzy pre záujemcov o angličtinu zo špecializovaných oblastí (napr. Angličtina v zdravotníctve či právnickej oblasti, Bankovníctvo a účtovníctvo, atď.)

Ubytovanie: Malta ponúka širokú škálu možností ubytovania od 5 hviezdičkových hotelov až po malé privátne hotely a tiež možnosť ubytovania priamo v anglicky hovoriacej rodine. Škola English Language Academy zabezpečuje ubytovanie podľa požiadaviek v pešej dostupnosti od školy alebo v blízkosti autobusovej zastávky verejnej dopravy.

Transfer pri prílete a odlete: Je možné zaistiť prepravu z/na letisko pri prílete a odlete.


Fakultatívne výlety: Pre študentov akadémie sa organizuje zábavný sprievodný program a výlety za historickými a kultúrnymi krásami Malty.
Šport a voľný čas: na Malte sa nachádza mnoho športových centier. Populárne sú vodné športy, avšak predpoklady sú aj pre všetky druhy športov na súši a vo vzduchu.

Vodné športy
Najväčšie hotely majú svoje vlastné bazény a kúpanie je bezpečné i všade okolo ostrovov v mori. Malta ponúka dobré podmienky na potápanie sa. Teplota vody nikdy neklesne pod 13 °C, dokonca ani v zime, čo umožňuje potápať sa počas celého roka. Najlepšie miesta na potápanie sú okolo severnej časti, s veľa jaskyňami, preliačinami a dutinami, takými ako Qawra Point a Cirkewwa, ktoré sú zvláštnou atrakciou. Je tu tiež veľa potápačských škôl. Veslovanie je častým športom prevádzaným vo Veľkom prístave počas apríla a septembra. Valletta Yacht Club je na Couvre Port, Manoel Island, v Marsamxettskom prístave /dočasní členovia sú prijímaní/. Veľmi populárnym sa stal aj windsurfing, plachtenie a vodné lyžovanie.

Ďalšie športy
Bowlingové centrum Eden SuperBowl v St. George‘s Bay je najväčšie a najlepšie na Malte. Pre viac dobrodružstva si môžete vyskúšať skydiving.
Napriek tomu, že Malta je malý ostrov, ponúka určite viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Skvostné lagúny a prístavy, fascinujúcu históriu, krásnu prírodu, malebné mestečká....

Veľkolepá výletná plavba Vám umožní vidieť dva najväčšie pôvodné prístavy Marsamxett a Grand Harbour. Detailný komentár počas plavby odhalí históriu Valletty- hlavného mesta Malty, taktiež ostatné miesta záujmu zahrňujúce historické pevnosti, bojiská a zátoky, ktoré možno obdivovať jedine z mora.
Plavba sa dá skombinovať s „podvodným safari“, vďaka ktorému môžete objaviť, čo sa skrýva pod morskou hladinou v okolí St. Paul‘s Islands.
Konské preteky sú populárnym miestnym športom, netrpezlivo očakávaným domorodcami i turistami. Je to ideálny spôsob, ako prežiť nedeľné poobedie.

Festa tour je tradičnou udalosťou, ktorá sa koná v každej dedinke na Maltských ostrovoch na počesť patróna miestneho kostola. Nádherne vyzdobené námestie a kostol, ulice lemované stánkami s obchodníkmi, obrovské ohňostroje a miestna hudobná kapela dotvárajú karnevalovú atmosféru.Výlet na ostrov Gozo
Kúzlo ostrova je zjavné už v momente, keď naň vstúpite. Predmetom pozornosti prehliadky budú určite megalitické chrámy Ggantija Temples- považované za najstrhujúcejšie monumenty z európskej prehistórie.


Splash `n` Fun Park COMBO a Dolphin Swim & Interact
Vzrušenie zo stretnutia s delfínmi je pre mnohých len snom. Ten však nemusí zostať nesplnený. Zažiť krásu, silu, pôvab a hravosť delfínov, to je príležitosť, ktorú si nemôžete počas pobytu na Malte nechať ujsť. Plávanie s delfínmi sa stalo populárnou aktivitou vo voľnom čase. V kombinácii so zábavným parkom plným šmýkačiek, bazénov s nárazovými vlnami, či pokojnou plavbou v „lazy river park“ sa tento deň stane pre Vás bezpochyby zážitkom, na ktorý budete radi spomínať.


Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.