Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky
PRÍKLAD PROGRAMU

Galapagos Islands hopping tour je alternatívou k okružným plavbám. Na rozdiel od okružných plavieb nespí sa na lodi, ale v sympatických miestnych hoteloch.

Program:
1. deň
QUITO-GUAYAQUIL / LET GALAPÁGY -BALTRA

Let na Galapágy
Transfer na ostrov Santa Cruz .
"Academy Bay Tour" začína v "La Loberia" pokračujúc do "Tortugskej Zátoky". Veľmi krátka túra na miesta hniezdenia - Marine Iguana. Cesta späť cez les Prickly Pear. Obed na pláži.
Uvítací koktail.
Večera.

2. deň
SANTA CRUZ - FLOREANA

Raňajky
"Hľadanie Korytnačiek". Neskôr návšteva 600-akrovej súkromnej prírodnej rezervácie, kde sa voľne potulujú, pasú a spia obrovské Galapágske korytnačky. . Jazda ku vchodu 450 metrového, lávou osvetleného tunela.
Obed.
Odchod z Floreana. Plavba do zátoky "Luz del Dia" (Svetlo Dňa). Pokračovanie do hlavnej lodenice v Floreana. Na druhej strane lodeníc sú čierne lávové kamene, poväčšine plné bohato červeno a tyrkysovo zafarbených Floreanských morských leguánov. Barbecue večera v Lodge.

3. deň
FLOREANA - ISABELA

Raňajky
Odjazd open-air busom do Floreánskej vrchoviny. Vyjdeme sa pozrieť hore na Asilo de la Paz, kde sa nachádza prameň, ktorý priťahoval pirátov, veľrybárov a neskôr osadníkov Floreány, keďže bol jedným z mála celoročných zdrojov pitnej vody na Galapágoch. The Cueva de los Piratas (Pirátska jaskyňa)- tu piráti vytesali dočasný prístrešok z mäkkého kameňa. Návšteva korytnačej rezervácie, kde môžete z blízka pozorovať mnoho z obrých korytnačiek. Medzitým bude váš prírodovedecký sprievodca poukazovať na divú zver.
Odchod do Isabela.

Na poludnie:
Plavba popri ostrove Tortuga. Príchod do Isabela.
Check-in v Red Mangrove Isabela Lodge a obed.
Odchod do Las Tintoreras a prehliadka zálivu. Poobede nalodenie do menšieho raftu, vydanie sa krížom cez prístav, pozorovanie Galapágskych tučniakov zdieľajúcich tú istú skalu.
Prechádzka cez zúbkované lávové pole, míňajúc prekypujúce kolónie morských leguánov, prestávka v malom kanáli plnom odpočívajúcich žralokov...ak je príliv malý, tak sú niekedy len meter pod hladinou. Návrat do lodenice - možnosť videť žralokov, tuleňov, tučniakov. Tieto žraloky nie sú agresívne.
Relax pred inštruktážov a večerou v Lodge.
4. deň
ISABELA

Raňajky
Odchod do Sierra Negra. Terénne vozidlá nás odvezú do vlhkých vrchovín, ktoré sú svahmi vulkánu Sierra Negra, ďalej už vozidlá ísť nemôžu. Tu osedláme kone, a budeme pokračovať v našj ceste. Príchod kaldere sopky Sierra Negra, druhému najväčšiemu na svete.
Relax na kraji kaldery.
Neskorý obed v Lodge po návrate zo Sierra Negra.
Voľné poobedie.
Inštruktáž a večera v Lodge.
5. deň
ISABELA - SANTA CRUZ

- raňajky
- jazda von z mesta pozdĺž Long Beach
- návšteva národného parku
- návšteva Muro de Las Lagrimas (Múr sĺz), cesta k Múru Sĺz je bohatá na lávové jaštery.
- cesta späť do mesta
- Odchod z Isabela do Santa Cruz
- príchod do Puerto Ayora
- odchod na prehliadku(aj so sprievodcom) výskumnej stanice Charles Darwin.
- voľno na nákup suvenírov
- Večera
6. deň
SANTA CRUZ – QUITO / GUAYAQUIL

ODCHODCena zahŕňa:

Cena nezahŕňa:

Dodatok:
Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.