Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky
5 DNÍ/ 4 NOCI - DELHI-MATHURA-BINDAVAN-AGRA-FATEHPUR SIKRI-JAIPUR-DELHI

K dispozícii je celodenný transport počas celého zájazdu na preskúmanie krajiny a nakupovanie. Tradičné privítanie s vencami. Nakupovanie až do výstupu v meste Pink (Jaipur), známeho pre jeho pestrý textil, šperky, koberce; celosvetovo známe mesto Taj - Agra, slávne pre svoju pozoruhodné mozaikové práce a hlavné mesto Delhi(Dili), ktoré vás pokazí pre svoju rozmanitosť textilu, nábytkárstvo, svadobné a tradičné šaty.

Program:
1. deň
Prílet do Delhi
Po prílete privítanie na letisku a transfer do hotela. Prenocovanie v hoteli.
2. deň
Delhi – Agra (203 km – približný čas výletu 4 hodiny)
Od rána poldenný výlet po meste s návštevou Old a New Delhi. Počas exkurzie po Starom meste navšívite Červenú pevnosť postavenú panovníkom Shah Jahan. Navštívite kaplnku Jain, Vtáčiu nemocnicu, Jama Masjid, jednu z najväčších mešít v Indii, Raj Ghat - pamätník na počesť Mahatma Gandhiho a Shanti Van. Prejdete sa po Chandni Chowk – striebornej uličke. V Novom meste navštívite Indickú bránu – Pamätný vojnový oblúk, kaplnku Bahai, Lakshmi Narayan, Hinduistickú chrám, Bangla Sahib Gurdwara - a šijitský chrám. Prejdete popri Prezidentskom dome, Sekretariáte vlády a paláci Connaught - srdci New Delhi a rušnom nákupnom centre. Poobede presun do Agry. Po príchode ubytovanie v hoteli. Večer krátka orientačná návšteva mesta. Prenocovanie v hoteli.

3. deň
Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur ( 237 km – približne 5 hodín)
Ranná prehliadka mesta s návštevou Taj Mahal postaveného moghulským vládcom Shahjehanom v roku 1630 pre jeho kráľovnú Mumtaz Mahal, pevnosti Agra a Itmad-Ud-Daula. Neskôr odchod do Jaipuru, po ceste návšteva miestnych dedín, aby ste spoznali miestny vidiecky život. Navštívite mesto Duchov v Fatehpur Sikri postavené moghulským vládcom Akbarom, ktoré bolo opustené kvôli povodni. Pokračujete do Fatehpur Sikri –mesta červených pieskových kameňov. Mesto bolo postavené mughalským vládcom Akbarom v roku 1564 na počesť moslimského svätca Sheikh Salim Chisthina. Fatehpur Sikri malo byť pôvodne hlavné mesto, ale nedostatok vody a nepokoje na severozápade krajiny prinútili Akbara opustiť ho. Jedna z najväčších atrakcií mesta je mramorová hrobka šejka Salima Chisthiho. Medzi zaujímavosti ďalej patrí Diwan-i-Aam, Diwan-i-Khas, Buland Darwaza, Panch Mahal, palác Jodha Bai’s a Birbal Bhavan.
Cesta pokračuje do Jaipuru a aj počas nej si pozriete okolité dedinky. Po príjazde do Jaipuru ubytovanie a prenocovanie v hoteli.
4. deň
Jaipur
Po raňajkách presun na predmestie kvôli návšteve pevnosti Amber, starobylého hlavného mesta krajiny do roku 1728. Navštívite kaplnku Kaliho, Sieň víťazstva alebo Jai Mahal a Jagmandir. Môžete sa previesť na chrbáte slona smerom hore alebo dole na vrch, kde sa pevnosť nachádza. Poobede navštívite miestny bazar, návšteva Jaipuru zahŕňa taktiež solárne obzervatórium. Nevynecháte Maharajov palác, niekdajšiu kráľovskú rezidenciu a dnešné múzeum ukrývajúce vzácne rukopisy a ukážky malieb Raiputa a Mughala. Cestou späť pôjdete okolo Hawa Mahal alebo Paláca. Prenocovanie v Jaipure.
5. deň
Jaipur – Delhi
Ráno voľný program, neskôr presun do Delhi. Po príchode do Delhi, cesta priamo na letisko smerom domov alebo k Vašej ďalšej destinácii.
Ukončenie zájazdu. Odhlásenie z hotela o 12:00.Cena:
No. of PaxBudget 3 star Superior 3 star4 star
2 Pax on Twin280USD286USD428USD
3 Pax on Triple225USD215USD348USD
4 pax on Twin215USD240USD366USD

Cena zahŕňa:
• Privítanie a asistencia nášho delegáta pri prílete a odlete.
• Všetky presuny, prehliadky a pozemné jazdy ako cestovanie klimatizovaným autom.
• Služby miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu počas prehliadok v programe.
• Hotely špecifikované v cestovnom pláne alebo podobné dvojité alebo trojité zdielaľanie osnovy nocľahu s raňajkami, vrátane všetkých príslušných daní.
• Prekvapivý darček pri odlete zadarmo.
• Jedna fľaša minerálnej vody pri prílete.

Cena nezahŕňa:
Ktorékoľvek služby iné ako vyššie špecifikované, akákoľvek cena letenky, letišné poplatky, hocijaké jedlo, vstupné do pamätihodností, sprepitné, nápoje, telefonáty, doručné a hocijaké iné výdavky osobitného charakteru. Sadzby nad normu sa môžu meniť v prípade akejkoľvek novej dane uvedenej vládou, akékoľvek zvýšenie ceny paliva a akákoľvek novelizácia sadzieb hotelov.

Dodatok:
• Taj Mahal je v piatok uzatvorený
Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.