Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky
CHENNAI – PONDICHERY – OOTY – MYSORE – BANGALORE

Program:
1. deň
Prílet do Chennai (Madras)
Privítanie našim sprievodcom, transfer do hotela. Prenocovanie v hoteli.
2. deň
Chennai
Ráno prehliadka mesta s návštevou Galérie Umenia a Vládneho múzea. Pokračujeme do Pevnosti Sv. Juraja postavenej Britmi, pevnosť je dnes sídlom Sekretariátu. Cesta pokračuje pozdĺž druhej najdlhšej pláže na svete Marina popri Chennaiskej Univerzite, Dome Senátu a Paláci Nawabov z Carnaticu do katedrály Sv. Tomáša, kde je apoštol pochovaný. Navštívime starobylú kaplnku Kapaleeshwar, ktorá je zasvätená Shivovi a má nádhernú vežu typickú pre architektúru južnej Indie. Prezrieme si aj svätyňu Little Mount, ktorá je považovaná za miesto, kde Sv. Tomáš žil a kázal. Tomášova hora je miestom, kde bol Sv. Tomáš zavraždený. Poobede voľný program. Prenocovanie v hoteli.
3. deň
Chennai – Pondichery
Ráno odchod do Pondichery, po ceste návšteva Mahabalipuram. Mahabalipuram sa nachádza na skalách medzi plážou a lagúnou a stelesňuje kombináciu histórie, pekných pláží a ponuku skvelých miestnych rýb a morských rakov. Napriek množstvu návštevníkov je miesto veľmi priateľské a ponúka príležitosť na oddych. Mahabalipuram je známy tepaným reliéfom zobrazujúcim Arjunovo pokánie. Monumentálna Pobrežná kaplnka postavená kráľom Rajasimhom v 17. storočí zastrešuje svätyne Shivu a Vishnu. Jaskyňa Varaha priťahuje pozornosť do skaly vytesaným mandapamom s dvoma inkarnáciami Vishnu—Varaha a Vamana s postrannými scénami kráľa a kráľovnej. Mandapam Krishnu má reliéf Lorda Krishnu, ktorý dvíha horu Govardhan pomocou svojich prstov. Medzi ďalšie atrakcie v Mahabalipuram patria jaskyňa Mahishasuramardini, Kotikal Mandapam, Ramanuja Mandapam, a jaskyňa Dharmaraja. Po ukončení výletu, ubytovanie v hoteli a prenocovanie.
4. deň
Pondichery – Ooty
Ráno odchod do Ooty. Po príchode ubytovanie v hoteli nachádzajúcom sa medzi vrchmi Dodabetta, Snowdon, Elk Hill, and Club Hill. Ooty (taktiež Ootacamund alebo Udhagamandalam) je kráľovnou južných pohorí a populárnou turistickou destináciou v Tamil Nadu. Prenocovanie v hoteli.
5. deň
Ooty – Mysore
Ráno odchod do Mysore, ubytovanie v hoteli, prenocovanie.

6. deň
Mysore – Bangalore
Ráno prehliadka mesta. Mysore návštevníkovi ponúka pohľad na rôzne životné štýly, kultúry a tradície svojich niekdajších vládcov. Paláce a kaplnky v meste vypovedajú o kultúrnom dedičstve a architektúre stredoveku. Zaujímavé miesta, ktoré stoja za prehliadku sú palác Misore, Chamundi, vrchy Srirangapatnam, záhrady Brindavan a palác Lalitha Mahal. Poobede odchod do Bangalore, ubytovanie a prenocovanie v hoteli.
7. deň
Bangalore
Ráno exkurzia po meste s návštevou Vidhan Soudha – budova je masívna, postavená v novo Dravidianskom štýle, v súčasnosti slúži ako miesto stretnutí pre štátnu legislatívnu Radu. Park Cubbon je srdcom mesta a medzi miesta, ktoré sa odporúčajú nevynechať patria, Lal Bagh, ktorý je známy pre svoje krásne červené ruže a palác Bangalore. Prenocovanie v hoteli.
8. deň
Odchod z Bangalore / Chennai
Odchod na letisko s odletom domov alebo ďalšej destinácie.

Ukončenie našich služieb, odhlásenie sa z hotela je o 12:00.Cena zahŕňa:
• Privítanie a asistencia nášim delegátom pri prílete a odlete.
• Všetky presuny, prehliadky a pozemné jazdy ako aj cestu klimatizovaným autom.
• Služby lokálneho anglicky hovoriaceho sprievodcu počas plánovaných prehliadok.
• Hotely špecifikované v cestovnom pláne alebo podobné dvojité alebo trojité zdielaľanie osnovy nocľahu s raňajkami, vrátane všetkých príslušných daní.
• Prekvapivý darček pri odlete zadarmo.
• Jedna fľaša minerálnej vody pri prílete.

Cena nezahŕňa:
Ktorékoľvek služby iné ako vyššie špecifikované, akákoľvek cena letenky, letišné poplatky, hocijaké jedlo, vstupné do pamätihodností, sprepitné, nápoje, telefonáty, doručné a hocijaké iné výdavky osobitného charakteru. Sadzby nad normu sa môžu meniť v prípade akejkoľvek novej dane uvedenej vládou, akékoľvek zvýšenie ceny paliva a akákoľvek novelizácia sadzieb hotelov.

Dodatok:
• Čas registrácie a odhlásenia je vo všetkých hoteloch o 12-tej na poludní.
Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.