Warning: include(dobry_anjel.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/html/comforttravel.sk/public_html/dovolenky.php on line 22 Warning: include(dobry_anjel.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/html/comforttravel.sk/public_html/dovolenky.php on line 22 Warning: include(): Failed opening 'dobry_anjel.html' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/html/comforttravel.sk/public_html/dovolenky.php on line 22
Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky

Bordeaux, prístavné mesto, je bezpochyby hlavným svetovým mestom vínneho priemyslu.
Historická časť mesta je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Po Paríži má Bordeaux najvyšší počet zachovaných historických budov vo Francúzsku.

Sme v oblasti, odkiaľ pochádza D’Artagnan, Cyrano a najlepšie francúzske vína. Víno sa vyrába v regióne už od 8. storočia. Dnes sa dorába na ploche 120 000 ha. Navštívime miestne vinárstva a ochutnáme tento skvelý mok. Dáte si k vínu foie gras, delikatesu, ktorá pochádza práve odtiaľto? Alebo preferujete kozie syry, teľaciu pečienku a na záver armagnac, ktorý je tu doma tiež?Program:
1. deň
Transfer na letisko vo Viedni a večerný priamy let do juhofrancúzskeho mesta Bordeaux, ktoré bolo vyhlásené cestovateľským sprievodcom Lonely planet za najlepšiu cestovateľskú destináciu roka 2017. Po prílete transfer na ubytovanie. Nádherné Bordeaux, mesto, ktoré stáročia vyváža svoj najznámejší artikel-víno, nás očarí hneď po príchode. Ubytovaní budeme v centre, a tak stihneme ešte nočnú prechádzku priamo v historickom centre.
2. deň
2. deň, sobota sa vydáme spoznávať mesto. Čaká nás nádherná Katedrála Saint André de Bordeaux s 321 schodmi do veže.

Katedrála Saint André de Bordeaux je sídlom arcibiskupa. Bola vysvätená v roku 1096. Katedrála je národnou pamiatkou Francúzska. Stala sa tiež súčasťou pútnickej cesty sv. Jakuba. Bola to zastávka pútnikov na ceste do španielskeho pútnického mesta Santiago de Compostela.

Ďalej uvidíme jedno z najväčších múzeí francúzskej histórie - Musée d´Aquitaine či známy Place de la Bourse- impozantné a pulzujúce nábrežie rieky Garonne s najväčším vodným zrkadlom na svete, s veľkolepým múzeom oblečenia; stredoveké brány do mesta, najkrajšie a najväčšie námestie Európy, Fontána slobody a mnoho ďalšieho. Rohanský palác – niekdajšie sídlo arcibiskupov z rodu Rohan; Jednou z dominánt mesta je aj bazilika Saint-Michel, s neuveriteľných 107 metrov vysokou zvonicou, ktorá je najvyššou kamennou vežou vo Francúzsku, pozrieme sa k bráne St. Jacobi.

A potom si už vychutnáme vyhliadkovú plavbu po rieke Garonne spojenú s degustáciou vynikajúcich miestnych vín.

3 - 4. deň
Dnes nás čaká celodenný fakultatívny výlet do krásneho vinárskeho mestečka Saint Emilion (UNESCO). Saint Emilion je malebná dedinka v juhozápadnom Francúzsku. Je jednou z hlavných oblastí Bordeaux v pestovaní červeného vína. Básnik Ausonius vo svojich básňach ospevoval víno zo Saint Emilion v 4. storočí, no prvé vinice založili Rimania už v 2. storočí.
Čaká nás prehliadka jedinečného stredovekého centra a nahliadneme tiež do podzemia, kde sa ukrýva známy monolitický kostol, vystavaného na počesť pútnika svätého Emilion, ktorý kedysi v tamojších skalách zdržiaval. Počas dňa navštívime 3 rôznych špičkových výrobcov vína vo viniciach a ochutnáme niekoľko vzoriek znamenitého vína.
Cena:
585€

Cena zahŕňa:
letenka Viedeň-Bordeaux a späť, doprava na letisko Viedeň z Bratislavy a späť, všetky taxy a poplatky, 1 ks batožina do 20kg + príručná, ubytovanie 3 noci v *** hoteli v centre mesta v 2-lôžkovej izbe s raňajkami, transfer letisko-hotel-letisko, slovenský sprievodca, večerná plavba loďou s ochutnávkou vína, vstup do La Cité du Vin s ochutnávkou vína v panoramatickom strešnom bare.

Cena nezahŕňa:
celodenný výlet do St. Emilion, s 3 návštevami vinárstiev s ochutnávkou minimálne 4 vzoriek v každom, prehliadka mestečka a typický francúzsky obed + 180€. Príplatok za 1-posteľovú izbu +120€/pobyt, komplexné cestovné poistenie +10,40€/pobyt. Senior 55+ zľava -20€
Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.