Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky

Lisabon leží na západe Portugalska v blízkosti Atlantického oceánu. Už pri vstupe do tejto európskej metropoly Vás upúta fakt, že leží na siedmych pahorkoch a blízko rieky Tejo. Zážitok znásobuje rôznorodsť kultúr, uvoľnená atmosféra, historická architektúra...Mestské bulváre sú obklopené malebnými stavbami, chodníkmi, mozaikami a kaviarničkami, naviac veže nespočetných kostolov jednoducho patria k Lisabonu!Program:
1. deň
Nočný Lisabon

Prílet.
Ubytovanie.
Prehliadka nočného Lisabonu.
Prehliadka nočného Lisabonu sa začína v centre mesta na Marquês de Pombal, Av. Da Liberdade, Rossio a Terreiro do Paço. Následne si môžeme vychutnať panoramatické pohľady na pamätníky - Padrão dos Descobrimentos, pamätník zámorských objavov,Torre de Belém (Belémska veža bola postavená za vlády kráľa Manuela I., v rokoch 1515-1521). Veľmi zaujímavý je i Mosteiro dos Jerónimos (kláštor Hieronimitov). Táto monumentálna stavba s prekrásnymi fasádami vyjadruje obrovské bohatstvo krajiny v časoch zámorských koloniálnych výprav. Kláštor bol postavený na počesť Vasca de Gama zo zámorských ciest. Kláštor v sebe ukrýva mnohé múzea. Večer zavŕšime večerou a show “Fado and Folclore".
2. deň
Lisabon kúsok po kúsku

Táto prehliadka v sebe skrýva najobľúbenejšie lisabonské monumenty, stavby, turistické atrakcie. Najprv prejdeme mostom 25. apríla, kde sa nám naskytne fantastický pohľad na Lisabon a jeho veliké pahorky. Najkrajšie historické pamiatky si môžeme obzrieť v Belémskej štvrti. Obzrieme si katedrálu sv. Hieronima a Múzeum vozov, kde sa nachádza unikátna zbierka týchto prepravných prostriedkov. Postupne prejdeme do centra, kde sú najvýznamnejšie námestia Lisabonu ako Praca do Comercio (Obchodné námestie), Praca do Rossio a symbol Lisabonu Praco do Restauradores. Prejdeme pozdĺž Liberdade Avenue ku Praca do Pombal s monumentalnou sochou štátnika z 18.storočia.
Obed.
Ďalšie nezabudnuteľné atrakcie, ktoré nás čakajú sú Sintra, Kráľovský palác, kde portugalská kráľovská rodina trávila letá, cez Sintru prejdeme ku Cabo da Roca, čo je najzápadnejší pevninský bod Európy. Taktiež sa môžeme tešiť i na Guincho Beach, čo je portugalským rajom surfistov, Boca do Inferno, jaskyňu vytvorenú morskou eróziou a mnohé ďalšie.
3. deň
Lisabon od oceánu

Malá plavba zavŕši poznávanie Lisabonu. Pohľad od oceánu na pamiatky pozdĺž rieky, takisto na hrad na kopci, alebo na Park das Nacoes, kde sa konalo Expo 98 ...to všetko Vám zanecha nezabudnutelné spomienky.
4. deň
Po raňajkách transfer na letisko.Cena zahŕňa:
Cena cca 450-500Eur zahŕňa:
*ubytovanie v 3,5-4*hoteli s raňajkami
*program
*obedy a večere
*transfery
*sprievodca

Cena nezahŕňa:
Letenka podľa termínu: cca 350Eur
Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.