Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky

Program:
1. deň
STAROBYLÝ RÍM A KOLOSEUM
Po príchode do Ríma Vás privíta sprievodca, ktorý Vás zavedie do hotela. Jedným z najznámejších symbolov Ríma je Koloseum (70-80 n.l.), najväčší amfiteáter postavený počas Rímskej ríše. Pôvodná kapacita tejto historickej stavby je až 60,000 divákov, ktorí ho v minulosti navštevovali najmä pre gladiátorske zápasy. Pozrieme si ďalšie dôležité pamiatkty starobylého Ríma ako Rímsky súdny dvor, Domus Aurea, Pantheón, Trajan`s Column, Trajan`s Market, Katakomby, Maximovo námestie, Karakalské kúpele, Zámok Sant`Angelo, Augustovo Mauzóleum, Ara Pacis, Konštantínov oblúk, Cestiova pyramída a Bocca della Verità. Užite si túto fascinujúcu prehliadku jedného z najstarších miest Európy!
2. deň
OBDIVUHODNÉ RÍMSKE MONUMENTY
Stredoveké dedičstvo Ríma je najväčšie spomedzi všetkých miest v Taliansku. Môžete navštíviť baziliky - Santa Maria Maggiore a San Paolo Fuori le Mura, ktoré boli v 19 storočí zrekonštruované. Medzi obľúbené turistické monumenty v Ríme patria fontány (Rím je mesto populárne aj vďaka veľkému počtu fontán stavaných v rôznych umeleckých štýloch od klasického a stredovekého až po barokový a neoklasický), mosty (Rím sa pýši množstvom slávnych mostov, ktoré križujú rieku Tiber. Najpopulárnejšie sú Ponte Cestio, Ponte Milvio, Ponte Nomentano, Ponte Sant`Angelo…), obelisky (Rím je hrdý na svojich 8 egyptských a 5 rímskych ako aj na množstvo moderných obeliskov a na starobylý etiópsky obelisk). Objavte krásy rímskych monumentov!
3. deň
VATIKÁNSKE MÚZEA
Rím možno obdivovať aj vďaka kultúre, divadlám, umeniu, sochárstvu a rozsiahlemu počtu múzeí. Pozrieme si aj vatikánske múzea, ktoré patria medzi napopulárnejšie a najdôležitejšie múzea na celom svete. Viac ako 4.2 miliónov návštevníkov počas roka, ich robí 37 najnavštevovanejšou destináciou sveta.
4. deň
VILLA BORGHESE A GALLERIA BORGHESE
Villa Borghese je rozsiahla záhrada postavená v naturalistickom anglickom štýle. Bude tu obdivovať množstvo stavieb, múzeí a atrakcií. Je to druhý najväčší verejný park v Ríme (80 hektárov/148 akrov) po parku Villa Doria Pamphili. Galleria Borghese je talianskou galériou umenia umiestnená v predošlej Villa Borghese Pinciana, ktorá je dnes navštevovaná turistami ako atrakcia pod názvom Záhrady Villa Borghese. Galleria Borghese je obľúbená najmä vďaka veľkej zbierke malieb, sôch a starožitností.


Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.