Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky

Program:
1. deň
MADRID PREHLIADKA PAMIATOK A NOČNÁ PREHLIADKA "Madridské Iluminácie"

Madrid ponúka svojim návštevníkom mnoho tvárí, ktoré tu za sebou zanechala história siahajúca do stredoveku - Arabfortress charakteristická starobylými budovami a tavernami. Prehliadka Habsburgovskej štvrte,jej renesančných a barokových budov ako napríklad v Puerta del Sol, Plaza Mayor a Plaza de la Villa.
"Madridské Iluminácie" je prehliadka madridských ulíc a štvrtí, honosných promenád.
2. deň
TOLEDO

Nádherné imperiálne mesto Toledo, je situované 70km od Madridu. Je to jedno z najstarších miest v Európe, nazývané aj "mesto troch kultúr", a to kresťanskej, moslimskej a židovskej, ktoré tu harmonicky spolunažívajú. Pravé španielske budovy v sebe ukrývajú rôzne historické etapy.
3. deň
ÁVILA + SEGOVIA

SÁVILA: Sta Teresa de Jesús, veľkolepá žena, modla kresťanského náboženstva, sa narodila v tomto meste, ktoré uchováva najstarší opevnený komplex v Španielsku (XI. storočie). Obklopuje ho jeho 2500 m opevnenie spolu s 90 vežami.
SEGOVIA: Rímske impérium zanechalo v Segovii akvadukt, ktorý je dlhý až 16 km. Bola to rezidencia jedného z kráľov Kastílie a sú tu uchované mnohé dôležité španielske stavby zo stredoveku.
4. deň
HABSBURGOVCI + KRÁĽOVSKÝ PALÁC

Habsburgovci: dynastia, ktorá vládla v Španielsku. Toto kraľovanie začalo Charlesom I, ktorý obohatil mesto najmä výstavbou mnohých palácov a monumentov. Neskôr, Filip II urobil toto mesto hlavným mestom Španielska, a začalo sa dramaticky rozrastať.
Kráľovský palác: Postavený v XVIII storočí na základe starobylého talianskeho barokového štýlu Alcassar of the Austrias. Je to jeden z najkrajších a najslávnejších palácov v Európe a je i symbolom Madridu. Palác bol oficiálnou rezidenciou španielskej monarchie v rokoch 1765 až 1931.

Koniec programu a transfer na letisko. Návrat domov.


Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.