Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky

...

Skúmanie Fauny & Flóry
Pre tých, ktorí sa hlbšie zaujímajú o poznávanie bohatej a rôznorodej fauny a flóry na Srí Lanke, dokážeme zoorganizovať zájazdy so špeciálne kvalifikovanými sprievodcami, ktorí Vás radi oboznámia s prírodnými zvláštnosťami tohto ostrova. Srí Lanka je jedným z najkrajších miest na svete na pozorovanie nádherných orchideí a mnohých iných rastlín používaných i v miestnej medicíne.
Potápanie a šnorchlovanie na Srí Lanke
HIKKADUWA, WELIGAMA, a KIRINDA ponúkajú jedinečné možnosti na úchvatné potápanie a šnorchlovanie. V západnej časti ostrova, na mieste zvanom ‘Bar Reef` (srílandský najväčší útes, s najlepším prístupom z mesta KALPITIYA, tiahnúci sa v dĺžke troch námorných míľ a jednej námornej míle v šírke)patrí k najkrajším miestam na ostrove. K ďaľším pýcham Srí Lanky patrí Vtáčí ostrov-Nilaveli (severne od TRINCOMALEE), ktorý je i rajom tyrkysových vôd bohatých na ryby, podmorské a koralové živočíchy, ponúkajúci potápačom nezabudnuteľné pohľady. Všetky podmorské aktivity sú vedené dobre trénovanými a skúsenými UDI a PADI inštruktormi, pričom je teda absolútne zaistená Vaša bezpečnosť a pôžitok z potápania.

Čo sa týka sezóny monzúnov, pre potápanie a šnorchlovanie na západnom pobreží je najvhodnejší čas od novembra do apríla, kým na východnom pobreží sú vody najchladnejšie od apríla do septembra.
Pozorovanie veľrýb a delfínov
Srí Lanka je ustanovená Medzinárodnou komisiou za svetové pásmo ochrany veľrýb v Indickom oceáne. Z 80 druhov veľrýb, objavených a identifikovaných na celom svete, 26 bolo nájdených v Indickom oceáne a na pobreží Benegalu. Pozorovanie veľrýb a delfínov je na Srí Lanke sezónnou činnosťou, s najlepšími miestami na pozorovanie na západnom pobreží v lokalitách od KALPITIYA a pozdĺž južného pobrežia od novembra do marca, zatiaľ čo na východnom pobreží sa odporúča obdobie od júna do septembra.
Safari a národné parky
Srílandská Expedícia operuje desiatimi najväčšími národnými parkami, ktoré ponúkajú cestovateľom príležitosti na okúsenie maximálne divokej safari, pričom možno pozorovať rôznorodú divočinu, ktorú tvorí 86 druhov cicavcov, pričom jednou z najväčších pých srílandskej divočiny je slon - druhý najväčší pozemský cicavec. Tieto fascinujúce zvieratá sa dajú ľahko vidieť vo väčšine parkov, vo veľkých stádach, ktoré sú tvorené z mnohých sloních rodín. Srí Lanka je takisto známa nádherným osamote žijúcim leopardom, ktorého môžete najlepšie zahliadnuť na svitaní alebo na súmraku, kedy tieto prispôsobivé predátori zliezajú zo stromov a chystajú sa na lov.
Medzi najpopulárnejšie národné parky na Srí Lanke patria:
• Yala Národný Park
• Udawalawe Národný Park
• Wasgamuwa Národný Park
Rybárčenie na Srí Lanke
Obsiahle pobrežie, mnohé nádrže a jazerá na ostrove zaisťujú, že Srí Lanka je vynikajúcim miestom na `nahodenie udice` a zúčastnenie sa tohto vzrušujúceho športu, či už na pevnine alebo na mori. Rybolov na pevnine sa môže konať kedykoľvek počas roka vo vodách srílandských jazier a nádrží. Takisto, ako množstvo iných aktivít na mori, aj morský rybolov závisí od ročného obdobia, pričom západné a južné pobrežie je vhodné na lov rýb od novembra do apríla a východné pobrežie od mája do septembra.
Zosobášte sa na Srí Lanke
Srí Lanka je jednou z top zahraničných destinácií na zosobášenie, pričom môžte vsadiť na tradičnú srilandskú svadbu alebo na jednoduchú ceremóniu na pláži. K dispozícií sú rôzne lokality a výber je len na Vás. Môžete si vybrať z ponuky svadieb v horách, na čajových plantážách , na pláži, v džungli a ešte mnoho, mnoho ďaľších.....
Skúmanie dažďového pralesa
Dažďové lesy na Srí Lanke pokrývali v minulosti 14% súše, ale dnes je to už len niečo okolo 6% a ich rozloha má neustále klesajúcu tendenciu (experti predvídajú, že posledné zostatky pralesa budú spotrebované počas najbližších 40 rokov). Svetielkom nádeje v tejto strašnej predpovedi by mohol byť fakt, že Srí Lanka vyhlásila dažďové pralesy za chárené územia, nielen však preto, aby chránila svoje prírodné krásy, ale najmä kvôli tomu, aby zabezpečila nevyhnutnú recykláciu oxidu uhličitého v ovzduší a chránila tak svoju bohatú bio-diverzitu.
Kajaking a Kanoeing
So 103 riekami, množstvom močiarov, lagún a poprepájaných starých kanálov, Srí Lanka poskytuje nekonečne veľa možností na vyskúšanie kajakingu alebo kanoeingu, ktoré patria medzi unikátny spôsob prepravy plný relaxu. Najznámejšia rieka Srí Lanky KALU GANGA (Čierna rieka)pramení v srdci ostrova, tečie západným pobrežím- mestom Kalutara, kde sa vlieva do Indického oceána. Počas príjemného výletu v kanoe na tejto krásnej rieke sa môžu kanoisti kochať meniacimi sa tvárami tohto ojedinelého kúsku zeme a fascinujúcou faunou a flórou.

Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.