Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky
ČO ROBIŤ...ČO VIDIEŤ

PLÁŽE
Pre mnohých možno prvým dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre Guadeloupe, sú práve pláže pri tyrkysovo modrom mori, pod palmami ohýbajúcimi sa pri jemnom vánku. Samozrejme, je tu veľa hotelových pláží s kokosovými palmami, kde nájdete aktivity, o ktorých sa Vám možno ani nesnívalo. Pre väčších dobrodruhov je tu okolo 50 pláží dostupných len peši. Každý malý záliv má svoje čaro: prachový biely piesok na Grande-Terre, zlatistý hnedý na záveterných plážach, čierny sopečný na západe Basse-Terre, tráva na okraji mangrových porastov, útesy, kamenisté pláže, voda po kolená za koralovými útesmi, obrovské vlny na pobreží Atlantiku....


NÁRODNÝ PARK
Ponúka jeden z najkrajších a najlepšie zachovaných tropických lesov v Antilách, kde nájdete viac než 300 rozličných druhov stromov, kríkov a obrovských papradí. Na tomto chránenom území sa nachádza aj sopka „la Soufrière“, či viaceré vodopády, ako napríklad „les chutes du carbet“. Veľmi obľúbenou aktivitou na Guadeloupe je tiež turistika (zaujímavá je hodinová okružná cesta okolo Grand Etang, alebo náročnejší výstup na vodopády Carbet).


POTÁPANIE
Začiatočníci i skúsení potápači si môžu vychutnávať magický podvodný svet koralových útesov. Pre tých, ktorí neinklinujú k potápaniu, sú najlepšou cestou k objavovaniu podmorských krás lode so skleným dnom. Nezabudnite tiež navštíviť najväčšie akvárium vo Francúzskej Západnej Indii.


SURFOVANIE
Okrem ostatných vodných športov ponúka Guadeloupe predovšetkým vhodné podmienky pre surfistov. Hlavná sezóna surfovania trvá od októbra do mája, ale venovať sa surfovaniu je možné po celý rok. V zime vlny, ktoré sa lámu na koralových, lávových a skalnatých útesoch, dosahujú výšku 1,5- 2,5 metra.


KARNEVAL
Je to špecifická udalosť, ktorá sa koná jedine na Guadeloupe na popolcovú stredu večer. Najväčšie podujatia sú v Pointe-à-Pitre a v Basse-Terre, ale v každom, aj menšom meste sa niečo deje. V nedeľu pred popolcovou stredou sú ulice plné predvádzajúcich sa maškarád, ktoré sú každý rok oblečené na inú tému. I Vy si môžete vychutnať tento neopakovateľný zážitok, či zúčastniť sa rôznych tanečných, hudobných súťaží a súťaží krásy.MÚZEÁ A INÉ
Navštívte niektoré liehovary rumu alebo múzeum rumu v Sainte-Rose, kde môžete tiež obdivovať nádhernú zbierku motýľov a iného hmyzu. Múzeum Schoelcher v centre Pointre-à-Pitre alebo etnografické múzeum v Moule Vám umožnia bližšie spoznať Guadeloupe.
Zoologická záhrada, orchideová záhrada, kávové, kakaové a banánové plantáže, rôzne botanické záhrady s miestnymi exotickými rastlinami chrániace stovky motýľov a vtákov, či park vytesávaných skál sa môžu tiež stať cieľom exkurzií.
Medzi miestne podujatia, ktoré nesmiete premeškať, patrí rozhodne karnevalový sprievod, a taktiež kohútie zápasy, či súťaže volských záprahov.Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.