Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Dovolenky

Príďte objavovať kultúru ostrova Maurícius a užite si fascinujúce krásy tohto nádherného kúsku zeme, kde sa stretáva Európa s Indiou, Čínou a Afrikou. Táto bohatá rôznorodosť kultúr sa prejavuje vo všetkých aspektoch života na Mauríciu.

Kostoly sú postavené blízko mešít, Indické chrámy vedľa Čínskych pagód. Folklór na Mauríciu je ďalším aspektom, ktorý vyjadruje podmanivú kultúru ostrova. Ak uvidíte nádherné a prepracované indické tance alebo veľkolepé čínske draky, alebo si zatancujete v šialenom rytme Segy, budete ohromení veľkolepou rozmanitosťou ostrova.

Ďalší dôkaz bohatej rôznorodosti je v mauricíjských jedlách. Môžte tu nájsť tradičné západné, exotické, ale i orientálne jedlá.

KLÍMA
Ostrov leží blízko obratníka Kozorožca, čo zabezpečuje, že Maurícius má výhodu subtropickej klímy. Podnebie je prijateľné pre každého a teplo tu nikdy nie je neznesiteľné.

Prevládajú 2 ročné obdobia: leto (od novembra do apríla) s priemernou teplotou 30°; a zima (od mája do septembra)s premenlivými teplotami od 17° v noci do 24° cez deň. Medzitým je príjemné obdobie od septembra do novembra s teplotami od 25° do 28° a dobrá správa je i to, že Maurícius netrpí monzúnovou klímou.

Obdobie cyklónov sa väčšinou objavuje od januára do marca. Tropické cyklóny, ktoré sa tu vyskytujú narušia počasie len asi na štyri dni v roku a prinesú do tohto regiónu veľké množstvo dažďa. Návštevníci preto musia byť pripravení na to, že počas týchto dažďov musia byť ukrytí vnútri.

Slnko vychádza o 5.00 ráno a zapadá o 19.00 v lete a v zime o 6.00 ráno vychádza a o 18.00 zapadá.

Od decembra do marca je najlepší čas na potápanie, kedy sú morské vody najčistejšie; od júna do augusta je zase najlepšie obdobie pre milovníkov surfingu; a od októbra do apríla sa darí rybárom.Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.