Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Biznis cesty a služby pre firmy
Krajina námorníka Sindibáda

Krajina situovaná na východnom brehu Arabského poloostrova. Ománsky sultanát je na západe ohraničný kráľovstvom Saudskej Arábie a Jemenskou republikou na juhu. Spojené Arabské Emiráty ležia na severozápade, na východe leží Arabské more a Ománsky záliv. Ománsky sultanát je krajina s obrovským bohatstvom prírodných atrakcií, fascinujúcou kultúrou, ohromným okolím a ľuďmi, ktorí sú hrdí, keď môžu ukázať krásy svojej krajiny turistom. Nedávne pokroky Ománu v turistickej infaraštruktúre urobili z tejto orientálnej krajiny top destináciu pre tých, ktorí milujú nádherné hrebene hôr, fascinujúce miesta tejto starovekej krajiny. Sultanát je domovom veľkého množstva mnohých ocenených päť-hviezdičkových hotelov. Omán je perfektnou destináciou pre tých, ktorí sú nároční na skutočne jedinečné služby spojené so všetkýmy komfortmi luxusného ubytovania. Pri návšteve Ománu sa môžte tešiť na púštne safari, potápanie, šnorchlovanie, výletné plavby, pozorovanie delfínov,strety s ukrývajúcimi sa korytnačkami, alebo prezeranie miestneho trhu. Omán skutočne ponúka množstvo atrakcií pre každého návštevníka. Prvotriedne služby poskytované profesionálmi, tradičné aktivity, prvotriedna cestná a telekomunikačná infraštruktúra Vám zaistia, že každá požiadavka na návštevu tohto orientálneho sveta bude spracovaná tak rýchlo, ako je to len možné.

MUSCAT
Muscat - hlavné mesto Ománskeho sultanátu, nazývaný tiež aj "arabský šperk", je perfektným spojením tradičnej a modernej architektúry. Mesto je lemované horským terénom, ktorý opevňuje mesto čeliace jagajúcemu sa azúrovo modrému moru. Muscat je jedným z najpôvabnejších miest na zemi. Slnečné pláže, malebné záhrady, trblietajúce sa vodopády, mystické jaskyne... Muscat sa pýši množstvom prírodných krás a veľkolepou zemepisnou rôznorodosťou. Mesto je preslávené tým, že sa stalo významnou kolískou starovekej civilizácie a je známe už od druhého storočia ako strategické prímorské centrum spájajúce Áziu s Afrikou a Európou. Muscat je miestom s očarujúcim dedičstvom, hradbami, grandióznymi zámkami, múzeami, tradičnými monumentmi a orientálnymi bránami, ktoré slúžia ako večné spomienky jeho impozantnej minulosti. Nájdený poklad predstavujú i divadlá, kultúrne a literárne kluby, galérie a každoročné udalosti ako Muscatský festival, Festival kín a Medzinárodný veľtrh kníh vylepšujú reputáciu Muscatu ako hlavného mesta kultúry vo svete Arabov. Muscat sa stal vysnívanou destináciou každého cestovateľa. Vláda v spolupráci s muscatskými poslancami zabezpečila dostupnosť najmodernejšej infraštruktúry a mestského pohodlia a pôvabu, ktoré spôsobia, že každý návšteník sa cíti v Muscate ako doma. Príďte navštíviť toto orientálne mesto, ak si chcete dožičiť skvelé pocity a zahasiť smäd po dobrodružstve a nasávať krásy tohto arabského bohatstva.Program:
1. deň
MUSCAT

Uvítacia Šou - hudba a miestna šou.
Uvítací koktail
Uvítacia večera - miestne špeciality
2. deň
MUSCAT

Raňajky v hoteli

Objavovanie delfínov - Omán je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete, kde možno vidieť delfíny a veľryby.

Obed

Objavovanie mesta Muscat

Večera : Legenda o Sindibádovi - Sindibád vlieva do arabských nocí tradíciu po tom, ako bol vytvorený originálny rukopis
3. deň
MUSCAT-NIZWA-GD CANYON-MUSCAT

Raňajky v hoteli. Cesta do Nizwa, kde sa nachádza jaskyňa, ktorá pripomína podzemný kaňón s dvomi prístupmi. Výskyt vzácnych a endemických zvieracích druhov robia z Al-Hotta Jaskyne zaujímavý a krehký podzemný ekosystém.

Obed
Večera
4. deň
MUSCAT

Raňajky v hoteli
Deň plný aktivít v meste MUSCAT
Jazdenie na ťavách - budeme jazdiť na ťavách - "púštnych limuzínach"

Jazdenie na štvorkolkách - ľahko ovládateľné stroje, je to podobné ako jazdenie na aute.

Plavenie & chytanie rýb
Tradičné rybárčenie, ktoré sa stáva veľkou výzvou pre turistov, miestni rybári berú cudzincov na svoje člny a loďky. Je to úžasný zážitok!
5. deň
MUSCAT – WADI AL ABYADH –MUSCAT

Raňajky v hoteli
Objavovanie WADI AL ABYADH - Omán je obklopený mohutnými horami.

Pique Nique Obed
Galavečer: "Tisíc a jedna noc" - budeme obdivovať šou obľúbenej Šejkovej ženy- Aishe.
6. deň
MUSCAT

Raňajky v hoteli
Odjazdový transfer

KONIEC PROGRAMU


Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.