Vaša dobrá cesta k cestovaniu
SVK | ENG
Naše služby - Biznis cesty a služby pre firmy

Edinburgh je perla Škótska a pre svoj bohatý kultúrny život sa nazýva tiež Aténami Severu. Pýchou Edinburghu sú mnohé kultúrne a umelecké inštitúcie ako napríklad národná galéria, Škótska kráľovská akadémia, Škótske kráľovské múzeum, múzeum národného umenia a mnohé ďalšie. Edinburgh je pre svoje svojrázne usporiadanie a ohromnú kolekciu stredovakej a Georgiánskej architektúry, vrátane mnohých kamenných stavieb, považovaný za jedno z najmalebnejších miest Európy.Program:
1. deň
Prílet do Edinburghu

Prvý deň v Edinburghu Vám spríjemní panoramatická prehliadka mesta, budete obdivovať kontrasty medzi Georgiánskym "New Town" z 18.storočia a medzi elegantnými stredovekými námestiami "Old Town". Royal Mile je chrbticou starej časti mesta prechádzajúcej od palácu Holyroodhouse až po Edinburský Zámok, ktorý pozerá na mesto zo 130m vysokej skaly. Uvidíte tu Škótske korunovačné klenoty, súkromné komnaty Márie Stuartovny a Kaplnku Sv. Margaréty, najstaršiu stavbu v meste datovanú do 11.storočia. Večer zažijete nezabudnuteľnú "Noc duchov", pešiu prehliadku mysterióznych a strašidelných miest starého mesta, pričom si vypočujete legendárne strašidelné príbehy.
2. deň
Whisky a Loch Lomond

Ráno nás čaká odjazd do Dumgoyne pre jazere Loch Lomond, kde spoločne navštívime Glengoyne Distillery, liehovary, ktoré ako prvé získali licenciu v roku 1833. Máte tu pri tom možnosť urobiť si vlastnú whisky v Master Blender Session, ktorej vzorku si dokonca môžete vziať so sebou domov. Dozviete sa všetko o histórii a výrobe whisky na prednáške spríjemnenej ochutnávkou.

Pokračujeme k jazeru Loch Lomond, najväčšiemu jazeru vo vnútrozemí Británie. Toto fascinujúce jazero inšpirovalo škótskych spisovateľov k napísaniu mnohých literárnych diel. Po odchode z Tarberu, na západnej strane jazera si vychutnáte okružnú plavbu idúcu popri severnej časti Loch Lomond pripomínajúcej fjody, pokocháte sa Arkletskými vodopádmi a Rob Roy MacGregorovou jaskyňou. Nastražte si oči na divé jelene a horské kozy na kopcoch.
Tento večer bude pripravená pravá škótska večera.3. deň
Výlet do Traquair house a odchod

Traquair house je najstarší obývaný dom - zpred 12. storočia po súčasnosť v celej Veľkej Británii. Nachádza sa tu historické múzeum, kde si môžete obzrieť jednotlivé miestnosti pochádzjúce z rôznych období. Každá miestnosť poskytuje individuálnu atmosféru minulých vekov.
Po neskoršom obede nasleduje odlet a návrat domov.Cena zahŕňa:
Cena cca 600 EUR/osoba zahŕňa:
transfer letisko-hotel-letisko,
ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami,
3-krát obed s jedným nápojom,
2-krát večera s nápojom,/1 večera slávnostná/
prehliadka Edinburghu a Edinburghského zámku,
Ghost tour /prehliadka Edinburghu – mesta strašidiel
návšteva liehovaru a ochutnávka whisky,
okružná plavba na Loch Lomond,
návšteva Traquair s ochutnávkou piva,
sprievodca a slovenský doprovod.

Cena nezahŕňa:
letenka, od 200 eur
Kontaktujte Comfort Travel s Vašimi požiadavkami a plánmi na cestovanie.